HAKKIMIZDA

Şirketimiz kuruluşundan bu yana başarı ile sunduğu ve geliştirdiği hizmetler sayesinde yerel, bölgesel ve ulusal düzeyde önemli başarılara adını yazdırmış ve ülke ekonomisine büyük katkılar sağlamıştır. Bu başarının ve gelişimin arkasında nitelikli insan kaynağımız, bilgi birikimimiz ve güvene dayalı iş ilişkilerimiz yer almaktadır. İşbirliği içerisinde olduğumuz tüm kurum ve kuruluşlarla karşılıklı güven, çalışma anlayışımızın en önemli değerini oluşturmaktadır. Güvene dayalı güçlü ilişkilerimizin bundan sonraki süreçte de tüm paydaşlarımız ile sürdürülmesi en önemli gayretimiz olacaktır.

Boz Kimya'nın Misyonu, en iyi, yenilikçi ve sürdürülebilir teknik çözümleri sunarak verimliliği artırmalarına, maliyetleri düşürmelerine ve riski en aza indirmelerine yardımcı olmak için müşterilerimiz ve tedarikçilerimizle ortak olmaktır.

Boz Kimya’nın Vizyonu pazarlarımızdaki en başarılı ve saygın özel kimya şirketi olmaktır: İnsanların ilham aldığı ve kendileriyle ve başarılarıyla gurur duyduğu harika bir çalışma yeri olmak, Son derece etkili, yalın ve hızlı hareket eden bir organizasyon olarak verimliliği arttırmak, Uzun vadeli değerler yaratan sürdürülebilir bir firma olmaktır.

TEMEL DEĞERLERİMİZ

    Güven

Hizmet verdiğimiz her konuda müşterilerimizin bize güvenmesi bizim için çok önemlidir. Bu, malzeme kalitesinden sertifikasyonuna, sertifikadan fatura doğruluğuna ve çalışanlarımızın dürüstlüğüne kadar her şeyi kapsar.

    Saygı

Çalışanlarımızın verdikleri emeğe saygı gösterir ve ekip çalışmasını destekleriz. Faaliyetimiz esnasında topluma karşı görevlerimizi yerine getirmek prensibimizdir. İnsanın doğası olan çevreyi korumaya ve ona destek vermeye çalışırız. Saygı ve güven duyulan bir şirket olmak bizim için önemlidir.

    İş Ahlakı

Üstün iş ahlakı ve dürüst çalışma ilkelerine uymak ve saygı göstermek düsturumuzdur. Tüm ilişkilerimizde; adil, kazan-kazan ilkesi, iyi niyet ve anlayışla davranmak, yasalara ve ahlak kurallarına sürekli uymak temel ilkemizdir. Şirketin çıkarları doğrultusunda her zaman etik ve dürüst davranırız.

    Müşteri Odaklılık

Müşterilerimizin ihtiyacı bizim için her şeyden önce gelir. Müşterilerimiz için değer yaratmak, beklentilerine karşılık vermek ilk önceliğimizdir. Etik değerler çerçevesinde müşterilerimize en iyi hizmeti vermeyi borç biliriz.

    İş ortakları

Tedarikçilerimizi dünyanın önemli ve başarılı şirketlerinden seçerek müşterilerimize ürün çeşitliliği sunarız. Tedarikçilerimizle olan iyi ilişkilerimizle, ürünlerimizin sürekliliğini temin ederken ürün portföyümüzün devamlılığını sağlayarak müşterilerimizin tedarik riskini azaltırız. Gerek tedarikçilerimiz gerekse diğer iş ortaklarımız ile ortak paydada buluşmak prensibimizdir.

Başarılarla Tarihçe

  • 2008 yılında Gaziantep’te ilk adımlarımızı attık.

  • 2010 yılında Büyükkarıştıran Lüleburgaz/ Kırklareli’ndeki yeni Plastik ürünleri üreten tesisimize taşındık.

  • 2008-2019 yılına kadar teknik, yönetimsel, müşteri, malzeme, tedarik zinciri ve tedarikçi konularındaki bilgi ve becerilerimizi arttırdık ve altyapı sistemlerimizi geliştirdik.

  • Boz kimya 2019 yılı itibari ile Türkiye’de bir ilke imza atarak Arıtma kimyasalları, Kağıt kimyasalları-Tutkalları ve Endüstriyel Hammadde alanlarında daha önce Türkiye’de üretimi gerçekleştirilmeyen ürünlerin üretimi konusunda güçlü bir adım atarak Ar-Ge’ye ciddi yatırım yapma kararı almış ve Ar-ge birimimizde çalışan Türk ve Yabancı çalışanlarımızın katkısı neticesinde önemli ölçüde know-how kazanılmışır. Gelinen son noktada kazanılan Know-how Ar-Ge çalışmalarımızın temelini oluşturmaktadır.

  • 2022 yılında firmamız 4500 m2lik kapalı alana sahip yeni tesisini Evrensekiz OSB Lüleburgaz/ Kırklareli’nde kurmuş bulunmaktadır. Yeni yapılan bu tesisle birlikte makine parkurunu da büyütmüş ve geliştirmiş olup ürün yelpazesine yenilikler katmıştır.

  • 2022 yılının ikinci çeyreğinde hammadde grubuna dahil olan fosfonat grubuna dair çalışmalara başlanmış bulunmaktadır.